Biennale Grafiki Studenckiej – poprzednie edycje

Poprzednie edycje:

I Biennale Grafiki Studenckiej 1999 r.

Nagrody:

  • Grand Prix I Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej
    Marianna Sztyma z ASP w Poznaniu
  • Nagroda Rektora ASP w Poznaniu
    Anna Sadowska z ASP w Krakowie
  • Nagroda Poznańskiego Stowarzyszenia Promocji Sztuki
    Agata Kula z ASP w Poznaniu
  • Nagroda ufundowana przez Grażynę Kulczyk
    Anna Sadowska z ASP w Krakowie
  • Wyróżnienia
    Rafał Borcz z ASP w Krakowie
    Rafał Bujnowski z ASP w Krakowie
    Justyna Gackowska z ASP w Poznaniu
    Katarzyna Nowak z ASP we Wrocławiu
    Jowita Wallner z ASP w Gdańsku
  • Wyróżnienie ufundowane przez Alojzego Andrzeja Kucę
    Marianna Sztyma z ASP w Poznaniu
  • Wyróżnienia honorowe
    Marcin Foryś z ASP w Krakowie
    Mirosław Korzeniewski z ASP we Wrocławiu
    Magdalena Zych z ASP w Łodzi

Jury:

  • prof. Rafał Strent – ASP Warszawa, Przewodniczący Jury
  • ad. Stefan Ficner – ASP Poznań
  • ad. Zbigniew Gorlak – ASP Gdańsk
  • p. Dorota Jarecka – Gazeta Wyborcza
  • p. Jarosław Ludwicki – Galeria Garbary. 48
  • prof. Mirosław Pawłowski – ASP Poznań
  • prof. Andrzej Smoczyński – ASP Łódź
  • ad. Jacek Szewczyk – ASP Wrocław
  • prof. Jan Szmatloch – ASP Katowice
  • prof. Ewa Zawadzka – WSP Częstochowa
  • prof. Roman Żygulski – ASP Kraków

II Biennale Grafiki Studenckiej 2001 r.

Nagrody:

  • Grand Prix II Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej
    Agata Dworzak z Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
  • Nagroda Rektora ASP w Poznaniu
    Anna Janik z ASP w Łodzi
  • Towarzystwo Jerzego Piotrowicza z Poznania
    Ewa Piotrowska z ASP w Poznaniu
  • Nagroda Prezydenta m. Poznania
    Ewa Hać z ASP w Gdańsku
  • Nagroda ufundowana przez firmę Yes
    Mirosław Gugała z WSP w Zielonej Górze
  • Nagroda ufundowana przez Grażynę Kulczyk
    Dominika Sadowska z ASP w Łodzi
  • Nagroda Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich
    Dorota Wąsicka z Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
  • Wyróżnienia honorowe
    Mira Boczniowicz z ASP we Wrocławiu
    Małgorzata Dmitruk z ASP w Warszawie
    Anna Perłowska-Weiser z UMCS w Lublinie

Jury:

  • prof. Rafał Strent – ASP Warszawa, Prezes ZPAP, Przewodniczący Jury
  • ad. II Stefan Ficner – ASP Poznań, WSP Zielona Góra
  • prof. Mirosław Pawłowski – ASP Poznań, UMK Toruń
  • ad. II Zbigniew Gorlak – ASP Gdańsk
  • dyr. Wojciech Makowiecki – Galeria Miejska arsenał Poznań
  • prof. Grzegorz Mazurek – UMCS Lublin
  • red. nacz. Andrzej Saj – Format Wrocław
  • ad. Marcin Surzycki – ASP Kraków
  • prof. Jacek Szewczyk – ASP Wrocław
  • art. grafik Marianna Sztyma – laureatka I Biennale Grafiki Studenckiej – Poznań 1999

III Biennale Grafiki Studenckiej 2003 r.

Nagrody:

  • Grand Prix III Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej
    Małgorzata Gurowska  z ASP w Warszawie

oraz nagroda – wystawa indywidualna ufundowana przez Galerię Sztuki Wieża Ciśnień w Koninie

  • Nagroda Rektora ASP w Poznaniu
    Anna Hukowska z ASP w Łodzi
  • Nagroda Towarzystwa Jerzego Piotrowicza
    Monika Krawiec z ASP w Poznaniu
  • Nagroda Dziekana Wydziału Grafiki ASP w Poznaniu
    Dominika Sadowska z ASP w Łodzi
  • Nagroda ufundowana przez Grażynę Kulczyk
    Małgorzata Gurowska  z ASP w Warszawie
  • Nagroda ufundowana przez Grażynę Kulczyk
    Sławoj Dreszer z ASP w Poznaniu
  • Wyróżnienia honorowe
    Ksawery Kaliski z ASP w Katowicach
    Grupa Magnifikat z ASP we Wrocławiu
    Krzysztof Malczewki z UMCS w Lublinie
    Karolina Grodzińska z ASP w Łodzi
    Grzegorz Hańderek z ASP w Katowicach
    Barbara Citkowska z ASP w Krakowie

Jury:

  • prof. Rafał Strent – ASP Warszawa, Prezes ZPAP, Przewodniczący Jury
  • prof. Stefan Ficner – ASP Poznań
  • prof. Mirosław Pawłowski – ASP Poznań, UMK Toruń
  • prof. Roman Gajewski – ASP Gdańsk
  • prof. Grzegorz Mazurek – UMSC Lublin
  • ad. II Przemysław Tyszkiewicz – ASP Wrocław
  • prof. Ewa Zawadzka – WSP Częstochowa
  • prof. Roman Żygulski – ASP Kraków
  • graf. Agata Dworzak – laureatka II Biennale Grafiki Studenckiej – Poznań 2001

IV Biennale Grafiki Studenckiej 2005 r.

Nagrody:

  • Grand Prix IV Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej
    Anna Marszał z ASP we Wrocławiu
  • Nagroda Rektora ASP w Poznaniu
    Magdalena Szliselman z UMK w Toruniu
  • Nagroda Dziekana Wydziału Grafiki ASP w Poznaniu
    Monika Niwelińska z ASP w Krakowie
  • Nagroda Towarzystwa Jerzego Piotrowicza
    Anna Marszał z ASP we wrocławiu
  • Nagroda Galerii Miejskiej arsenał w Poznaniu
    Marek Maciuba z ASP w Poznaniu
  • Nagroda Stowarzyszenia Polskich Artystów Malarzy i Grafików
    Aleksandra Cieślak z ASP w Warszawie
  • Wyróżnienia honorowe
    Gabriela Sokołowska z ASP we Wrocławiu
    Marek Oleksy z ASP w Poznaniu
    Wojciech Juchniewicz z ASP w Gdańsku
    Magdalena Bielecka z ASP w Łodzi

Jury:

  • prof. Rafał Strent – ASP Warszawa, Prezes ZPAP, Przewodniczący Jury
  • prof. Stefan Ficner – ASP Poznań
  • prof. Mirosław Pawłowski – ASP Poznań, UMK Toruń
  • prof. Grzegorz Mazurek – UMSC Lublin
  • dr Agata Stępień – ASP Łódź
  • Jan Fejkiel – Fejkiel Gallery Kraków
  • prof. Jacek Szewczyk – ASP Wrocław
  • mgr Małgorzata Gurowska – laureatka III Biennale Grafiki Studenckiej – Poznań 2003

V Biennale Grafiki Studenckiej 2007 r.

Nagrody:

  • Grand Prix V Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej
    Agata Jakubowska z ASP w Łodzi
  • Nagroda Rektora ASP w Poznaniu
    Ewelina Sośniak z ASP we Wrocławiu
  • Nagroda Rektora ASP w Katowicach
    Maja Meller z ASP w Poznaniu
  • Nagroda Rektora ASP we Wrocławiu
    Monika Filipiak z ASP w Katowicach
  • Nagroda Rektora ASP w Warszawie
    Barbara Tytko z ASP w Katowicach
  • Nagroda Dziekana Wydziału Grafiki ASP w Poznaniu
    Paweł Piech z UMCS w Lublinie
  • Nagroda Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie
    Remigiusz Wojaczek z zASP w Łodzi
  • Nagroda Towarzystwa Jerzego Piotrowicza
    Norbert Moczarski z ASP w Katowicach
  • Nagroda ufundowana przez Grażynę Kulczyk
    Jakub Klimaszewski z Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
  • Nagroda Galerii Miejskiej arsenał w Poznaniu
    Marta Pogorzelec z ASP w Katowicach
  • Wyróżnienia Dziekana Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
    Joanna Wylegała z Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
    Marek Zambrzycki z ASP we Wrocławiu

Jury:

  • prof. Rafał Strent – ASP Warszawa, Przewodniczący Jury
  • prof. Stefan Ficner – ASP Poznań
  • prof. Mirosław Pawłowski – ASP Poznań, UMK Toruń
  • prof. Grzegorz Mazurek – UMSC Lublin
  • prof. Henryk Ożóg – ASP Kraków
  • prof. Adam Romaniuk – ASP Katowice
  • dr Agata Stępień – ASP Łódź
  • prof. Jacek Szewczyk – ASP Wrocław
  • Anna Marszał – laureatka IV Biennale Grafiki Studenckiej – Poznań 2005

VI Biennale Grafiki Studenckiej 2009 r.

Nagrody:

  • Grand Prix VI Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej
    Marta Pogorzelec z ASP w Katowicach
  • Nagroda Rektora ASP w Poznaniu
    Anna Halarewicz z ASP we Wrocławiu
  • Nagroda Dziekana Wydziału Grafiki ASP w Poznaniu
    Radosław Włodarski z ASP w Poznaniu
  • Nagroda Rektora ASP w Warszawie
    Ewelina Szydełko z ASP w Krakowie
  • Nagroda Rektora ASP we Wrocławiu
    Kamila Samala z ASP w Katowicach
  • Nagroda Katedry Grafiki Warsztatowej ASP w Warszawie
    Krzysztof Iwański z ASP w Łodzi
  • Nagroda Rektora ASP w Łodzi
    Katarzyna Kucwaj z ASP w Łodzi
  • Nagroda Dziekana Wydziału Artystycznego U.Z. w Zielonej Górze
    Justyna Wojtysiak w ASP w Poznaniu
  • Nagroda Towarzystwa Jerzego Piotrowicza
    Maria Meller z ASP w Poznaniu
  • Nagroda Młodych ASP w Poznaniu
    Natalia Osińska z ASP w Poznaniu
  • Nagroda Ufundowana Przez Galerię Miejską arsenał w Poznaniu
    Milena Michałowska z ASP w Katowicach
    Żaneta Gruchała z UMK w Toruniu
  • Wyróżnienia
    Jakub Jankowski z ASP w Poznaniu
    Agata Żmudzińska z ASP w Warszawie
    Jan Wasiński z ASP w Łodzi

Jury:

  • prof. Rafał Strent – ASP Warszawa, Przewodniczący Jury
  • prof. Stefan Ficner – ASP Poznań
  • prof. Mirosław Pawłowski – ASP Poznań, UMK Toruń
  • prof. Grzegorz Mazurek – UMSC Lublin
  • prof. Zbigniew Gorlak – ASP Gdańsk
  • prof. Henryk Ożóg – ASP Kraków
  • prof. Adam Romaniuk – ASP Katowice
  • dr Agata Stępień – ASP Łódź
  • prof. Jacek Szewczyk – ASP Wrocław
  • Agata Jakubowska – laureatka V Biennale Grafiki Studenckiej – Poznań 2007

VII Biennale Grafiki Studenckiej 2011 r.

Nagrody:

  • Grand Prix VII Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej
    Monika Grubizna z UMK w Toruniu
  • Nagroda Rektora ASP w Poznaniu
    Paulina Bartnik z ASP w Warszawie
  • Nagroda Rektora ASP we Wrocławiu
    Monika Błaszczyk z UMK w Toruniu
  • Nagroda Rektora ASP w Łodzi
    Agata Gertchen z ASP we Wrocławiu
  • Nagroda Rektora ASP w Warszawie
    Katarzyna Kucwaj z ASP w Krakowie
  • Nagroda Rektora ASP w Katowicach
    Katarzyna Nowak z ASP we Wrocławiu
  • Nagroda Rektora ASP w Krakowie
    Maryna Mazur z UAP w Poznaniu
  • Nagroda Rektora ASP w Gdańsku
    Agata Rokita z ASP w Katowicach
  • Nagroda Dziekana Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
    Cezary Poniatowski z ASP w Warszawie
  • Nagroda Dziekana Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie
    Cezary Poniatowski z ASP w Warszawie
  • Nagroda Towarzystwa Jerzego Piotrowicza
    Aleksandra Owczarek z ASP w Warszawie
  • Wyróżnienia honorowe
    Kinga Kurek z ASP w Katowicach
    Natalia Osińska z UAP w Poznaniu
    Ilona Proczek-Kranc z UMK w Toruniu
    Natalia Romaniuk z ASP w Katowicach
    Ewelina Szydełko z ASP w Krakowie

Jury:

  • prof. Jacek Szewczyk – ASP Wrocław, Przewodniczący Jury
  • prof. Stefan Ficner – UAP Poznań
  • prof. Mirosław Pawłowski – UAP  Poznań, UMK Toruń
  • prof. Adam Romaniuk – ASP Katowice
  • dr hab. Agata Stępień – ASP Łódź
  • prof. Janusz Akermann – ASP Gdańsk
  • prof. Marcin Surzycki – ASP Kraków
  • dr hab. Krzysztof Szymanowicz – UMCS Lublin
  • prof. Andrzej Węcławski – ASP Warszawa
  • Marta Pogorzelec – laureatka VI Biennale Grafiki Studenckiej – Poznań 2009

VIII Biennale Grafiki Studenckiej 2013 r.

Nagrody:

  • Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej
    Nagroda ufundowana przez Rektorów UAP w Poznaniu i ASP we Wrocławiu oraz Dziekana WSP UMK w Toruniu
    Zuzanna Janisiewicz  z ASP w Warszawie
  • Nagroda Rektora ASP w Katowicach
    Rafał Śliwczyński z UMK w Toruniu
  • Nagroda Rektora ASP w Warszawie
    Katarzyna Kalczyńska z ASP w Krakowie
  • Nagroda Rektora ASP w Krakowie
    Wojciech Mazur z UAP w Poznaniu
  • Nagroda Rektora ASP w Łodzi
    Katarzyna Wolska z UMCS w Lublinie
  • Nagroda Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie
    Ilona Proczek-Kranc z UMK w Toruniu
  • Nagroda Towarzystwa Jerzego Piotrowicza
    Jakub Jaszewski z UMK w Toruniu
  • Nagroda Młodych UAP w Poznaniu (wystawa w galerii Aula UAP)
    Maciej Krobski z UAP w Poznaniu
  • Wyróżnienia honorowe
    Aleksandra Majzel z UAP w Poznaniu
    Dawid Biernat z ASP we Wrocławiu

Jury: 

  • prof. Jacek Szewczyk – ASP Wrocław, Przewodniczący Jury
  • prof. Stefan Ficner – UAP Poznań
  • prof. Mirosław Pawłowski – UAP  Poznań, UMK Toruń
  • prof. Adam Romaniuk – ASP Katowice
  • dr hab. Agata Stępień – ASP Łódź
  • prof. Henryk Ożóg – ASP Kraków
  • dr hab. Krzysztof Szymanowicz – UMCS Lublin
  • prof. Andrzej Węcławski – ASP Warszawa
  • Monika Grubizna – laureatka VII Biennale Grafiki Studenckiej – Poznań 2011

IX Biennale Grafiki Studenckiej 2015 r.

Nagrody:

1 Nagroda:

  • Nagroda Rektora UAP w Poznaniu
    Marlena Biczak z ASP w Krakowie
  • Nagroda Rektora ASP w Krakowie
    Dorota Hebel z ASP w Gdańsku
  • Nagroda Rektora ASP w Katowicach
    Małgorzata Rekusz z ASP w Katowicach

2 Nagroda:

  • Nagroda Rektora ASP w Warszawie
    Mateusz Rafalski z ASP w Katowicach

3 Nagroda:

  • Nagroda Rektora ASP w Łodzi
    Krzysztof Grudziński z ASP we Wrocławiu
  • Nagroda Dziekana WSP UMK w Toruniu
    Damian Idzikowski z ASP w Łodzi
  • Nagroda Dziekana WA UMCS w Lublinie
    Karol Lewalski z ASP w Gdańsku
  • Nagroda Rektora ASP we Wrocławiu
    Veronika Moshnikova z UAP w Poznaniu
  • Nagroda Rektora ASP w Gdańsku
    Agnieszka Wasilewska z ASP w Warszawie
  • Nagroda Towarzystwa Jerzego Piotrowicza
    Maria Łukomska z UAP w Poznaniu
  • Nagroda Młodych (wystawa)
    Kamil Kocurek z ASP w Katowicach
    Grzegorz Myćka
    z UAP w Poznaniu
  • Wyróżnienia honorowe:
    Kamil Kocurek z ASP w Katowicach
    Grzegorz Myćka z UAP w Poznaniu
    Aleksandra Staszkun z ASP w Warszawie
    Jerzy Piątkowski z ASP w Krakowie

Jury:

  • prof. Piotr Smolnicki – ASP Warszawa, Przewodniczący 1 Jury
  • prof. Mirosław Pawłowski – UAP Poznań, Przewodniczący 2 Jury
  • prof. Stefan Ficner – UAP Poznań
  • dr Małgorzata Bałdyga – UMCS Poznań
  • dr. hab Sławomir Ćwiek – ASP Łódź
  • dr hab. Grzegorz Hańderek – ASP Katowice
  • dr Katarzyna Łukasik – ASP Gdańsk
  • dr hab. Krzysztof Tomalski – ASP Kraków
  • dr hab.Małgorzata Warlikowska – ASP Wrocław

X Biennale Grafiki Studenckiej 2017 r.

Nagrody:

  • Grand Prix X Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej
    Nagroda ufundowana przez Rektorów: UAP w Poznaniu, ASP w Warszawie oraz ASP w Krakowie
    Malwina Mosiejczuk z UAP w Poznaniu
  • Nagroda Rektora ASP w Gdańsku
    Maciej Gąbka z UAP w Poznaniu
  • Nagroda Rektora ASP we Wrocławiu
    Marta Koguc z ASP w Warszawie
  • Nagroda Rektora ASP w Katowicach
    Aleksandra Koman z ASP we Wrocławiu
  • Nagroda Rektora ASP w Łodzi
    Estera Nowak z UR w Rzeszowie
  • Nagroda Rektora Akademii Sztuki i Dziekana Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie
    Maciej Pisiałek z ASP w Krakowie
  • Nagroda Dziekana Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego
    Adela Rostek z ASP w Gdańsku
  • Nagroda Rektora ASP we Wrocławiu
    Monika Sojka z ASP w Katowicach
  • Nagroda Rektora Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie
    Olga Żukowska z ASP w Łodzi
  • Nagroda Dziekana Wydziału Stuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz Nagroda Studentów UAP w Poznaniu – wystawa
    Joanna Kaczor z ASP w Krakowie
  • Nagroda Dziekana Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – wystawa
    Karol Kołodziejczyk z UAP w Poznaniu
  • Nagroda Towarzystwa Jerzego Piotrowicza
    Joanna Pietrowicz z UAP w Poznaniu

Jury:

  • prof. Mirosław Pawłowski – UAP Poznań, UMK Toruń
  • prof. Stefan Ficner – UAP Poznań
  • prof. Grzegorz D. Mazurek – UMCS Lublin
  • prof. Henryk Ożóg – ASP Kraków
  • prof. Andrzej Węcławski – ASP Warszawa
  • prof. Jacek Szewczyk – ASP Wrocław
  • prof. Adam Romaniuk – ASP Katowice
  • dr hab. Sławomir Ćwiek – ASP Łódź
  • dr Magdalena Uchman – UR Rzeszów
  • dr Katarzyna Łukasik – ASP Gdańsk